افسردگی نهفته در زنان
امتیازکاربران از 1 رای5

افسردگی نهفته در زنان

  • وضعیت موجودی

    موجود

کتاب

نویسنده والری ویفن
مترجم جواد شافعی مقدم
ناشر رشد
نوبت چاپ اول - 1393
تعداد صفحه 240
قطع وزیری
شابک 978-600-351-010-4
  • قیمت نهایی

    ٣٣,٠٠٠ تومان

محصولات مشابه

آمارها نشان می دهد که زنان دو برابر مردان به افسردگی مبتلا می شوند. این موضوع هم در کشورها ی توسعه یافته و هم در کشورهای در حال توسعه مشاهده می شود. تقریباً از هر چهار زن یک نفر در طول حیات خود، حداقل به یک دوره افسردگی مبتلا می شود و بعضی دیگر، با دوره های افسردگی متعدد دست به گریبان هستند.

میزان شیوع افسردگی در پسران و دختران در دوران قبل از بلوغ، کمابیش یکسان است. اما زمانی که دختران به سن بلوغ می رسند تفاوتی پدیدار می شود. در این دوره، ناگهان میزان افسردگی دختران بالا می رود و تا اواخر پیری همچنان بالاتر از مردان می ماند. برای تبیین این مسئله، نظریه های زیادی مطرح شده اند اما هیچ کدام از آنها به طور کلی، به نتیجه قطعی قابل اتکا دست پیدا نکرده اند.

زندگی زنان و دختران و بررسی نقش های جنسیتی در بروز افسردگی در زنان و اینکه چرا به افسردگی دچار می شوند و این که در این زمینه چه کاری می توانند انجام بدهند موضوع پژوهش های این کتاب است.

کتاب برای چه کسانی نوشته شده است؟

کتاب افسردگی نهفته در زنان، هم برای زنان افسرده و هم برای کسانی نوشته شده است که با آنها زندگی می کنند. هدف کتاب این است که شما درک درستی از افسردگی و علل بوجود آمدن آن بدست آورید و یاد بگیرید که در چرخه مداوم نومیدی و بدبختی به دام نیفتید.

زنان برای فائق آمدن بر افسردگی خود، به کمک های روان شناس و مشاور نیاز دارند.

اما در عین حال، می توانید از این کتاب، به منزله ی وسیله ای برای خودیاری استفاده کنید.