سرگذشت فلسفه
امتیازکاربران از 0 رای0

سرگذشت فلسفه

  • وضعیت موجودی

    تماس بگیرید

کتاب

نویسنده براین مگی
مترجم حسن کامشاد
ناشر نشر نی
نوبت چاپ پنجم
تعداد صفحه 240
قطع رحلی
شابک 964-312-834-2

پروفسور براین مَگی 2500 سال فلسفهٔ غرب را، از یونان باستان تا اندیشمندان جدید، پی می‌گیرد. در سایهٔ دریافت عمیق او از فلسفه و پیچیدگی‌های آن، کتابی در دست دارید که هم برای خوانندهٔ عادی قابل فهم است و هم خوانندهٔ آشنا با فلسفه از آن لذت می‌برد.
فلسفه چیست؟
فلاسفه اصول بنیادین شناخت و وجود را مورد پرس‌وجو قرار داده‌اند؛ سؤالاتی مانند «هستی چیست؟» و «آیا وجود خدا را می‌توان ثابت کرد؟» ازجمله موضوع‌هایی است که در این کتاب درباره‌شان بحث شده است. براین مَگی به سراغ همهٔ فیلسوفان نامدار، از افلاطون تا پوپر، می‌رود و ازجمله به قدیس اوگوستینوس، لاک، نیچه و... می‌پردازد. او به این ترتیب با بیانی روشن ما را وارد جهان اندیشه‌ها می‌کند.
سرگذشت فلسفه، اثری است مصور و سرشار از نکات هوشمندانه دربارهٔ بحث‌های جذاب فلسفی؛ کتاب راهنمایی است که خواندنش برای همهٔ دوستداران فلسفه ضرورت دارد.
این نوشتهٔ سلیس و جامعِ پروفسور براین مَگی، فیلسوف، نویسنده و مصاحبه‌گر نامی، هم به کار پژوهندگان فلسفه می‌آید هم به کار آنان که تازه پا به عرصهٔ فلسفه نهاده‌اند.
این کتاب مباحث اصلی فلسفه را شرح می‌دهد، پرسش‌های مهم فلسفی را به‌دقت بررسی می‌کند، و به تحلیل آثار عمدهٔ فیلسوفان بزرگ می‌پردازد.

تگ ها