نیاز فرزندان طلاق و جدایی
امتیازکاربران از 0 رای0

نیاز فرزندان طلاق و جدایی

  • وضعیت موجودی

    تماس بگیرید

کتاب

نویسنده ناتاشا زوبرت / کاتلین گای
مترجم فاطمه قدیری
ناشر دانژه
نوبت چاپ دوم - 1389
تعداد صفحه 112
قطع رقعی
شابک 978-964-7932-12-7

هر چند هیچکس طلاق و جدایی را نمی ستاید و راه ناگزیری است که حتی در شرایط معقول، مدت ها زخم تلخ آن بر جان می ماند. امّا به هر حال بزرگ ترها، بسا یک جوری، با لفافه با آن کنار می آیند. در این میان این کودکان اند که از این رخداد، ده ها پرسش و جستجو در ذهن و دلشان می چرخد که اگر پاسخ های بامعنایی برای آن نیابند، بر خُلق و رفتار و تفسیرشان از زندگی اثر نامطلوب می گذارد.

فرزندان طلاق و جدایی چگونه می اندیشند؟ چه نیازهایی دارند؟ پدر و مادر، چه در ارتباط با خود و چه در ارتباط با فرزندانشان چگونه باید رفتار کنند تا بیش از پیش پناهگاه امنیت و سلامت بچه ها بر سرشان خراب نشود؟ معلمان و مشاوران به چه نکاتی باید تأکید کنند تا بهداشت روانی این کودکان تأمین شود؟ .............

پاسخ به این پرسش ها و ده ها پاسخ دیگر در کتابی با عنوان "نیاز فرزندان طلاق و جدایی" به سفارش بهداشت کانادا توسط دو متخصص بهداشت روانی: ناتاشا ژوبرت (Natacha Joubert) و کاتلین گای (Kathleen Guy) تدوین یافته است.

در تألیف این کتاب، از نظرات کارشناسانه و تخصص چندین مؤسسه و افراد خبره ی تربیتی و روان شناسی، بهره گرفته شده، که بر دقت علمی آن افزوده است.

کتاب به شیوه ای ساده و عملی، راه های کنار آمدن و سازگار شدن با این رخداد و روش های کمک به فرزندان طلاق و جدایی را می نماید.

امید و اطمینان داریم که این اثر ارزشمند، والدین، معلمان و مشاوران را در کمک به فرزندان طلاق و جدایی یاری کند و در القاء بهداشت روانی کودکان و نوجوانان کشورمان مؤثر افتد.