روان شناسی فراموشکاری
امتیازکاربران از 0 رای0

روان شناسی فراموشکاری

  • وضعیت موجودی

    موجود

کتاب

نویسنده دکتر کریستوفر. ان . مارتین - دکتر کاترین.آرگیل
مترجم نیسان گاهان
ناشر جوانه رشد
نوبت چاپ اول - 1385
تعداد صفحه 104
قطع رقعی
شابک 964-7475-50-0
  • قیمت نهایی

    ٤٥,٠٠٠ تومان

در روزگاری زندگی می کنیم که هر روز بیماریها و اختلالات ناشناخته و بی سابقه و تازه ای مطرح می شود. بنابراین همین که نشانه هایی از «اختلال و بیماری» دیده می شود بیش از آنچه خود بیماری در مدار توجه قرار گیرد، موجی از نگرانی ذهن شخص را پر می کند و برای رسیدن به آرامش خاطر باید راه دور و درازی را پشت سر گذاشت - و البته «اطلاعات دقیق» کمک بزرگی در این زمینه است.

فراموشی و فراموشکاری از آن نارسایی هایی است که گریبانگیر مردمان پر مشغله است، و در عین حال دامنه آن به زوال عقل و آلزایمر در سالمندان نیز می تواند کشیده شود. این در حالی است که برای فراموشکاری توجیهات فراوان و از آن جمله خانه تکانی مغز نیز مطرح است و چه بسا که مسأله آنقدرها هم پیچیده نباشد!

بنابراین اگر بتوان با خواندن کتاب کوچکی متوجه شد که فراموشکاری را با چه نشانه ها و علایمی می توان «عادی و بهنجار» دانست، و چه راهکارها و راه حل هایی برای اصلاح و بهسازی آن پیدا شده - خواندن این کتاب فرصتی ارزشمند و مغنتم خواهد بود.

وجود یک تست بسیار ساده برای تشخیص میزان اختلال حافظه و راهنمایی هایی برای بیماران گرفتار آلزایمر از امتیازهای کتاب حاضر است.

روانشناسی - انتشارات رشد