مقابله با لکنت
امتیازکاربران از 0 رای0

مقابله با لکنت

  • وضعیت موجودی

    موجود

کتاب

نویسنده فردریک پمبرتن موری
مترجم زهراسلیمانی - آذرمهری - علی حیدری
ناشر جوانه رشد
نوبت چاپ اول - 1387
تعداد صفحه 216
قطع وزیری
شابک 964-7475-56-0
  • قیمت نهایی

    ٣٠,٠٠٠ تومان

فردریک پمبرتن موری، نویسنده کتاب که خود دچار لکنت بوده، به صورت درمانگر به درمان بیماران مبتلا به اختلالات گفتار و زبان می پردازد. وی در زمینه لکنت خود، متخصصان مشهوری را از نزدیک دید و برنامه های درمانی ایشان را خودش به طور مستقیم تجربه کرده است.

موری تجارب زندگی خود را، به صورت داستان با قلمی شیوا نگاشته است و لا به لای ماجراهای زندگی خود به نکات ارزنده ای اشاره کرده که برای مبتلایان به لکنت و خانواده هایشان، و نیز آسیب شناسان گفتار و زبان از جهات گوناگون بسیار سودمند می نماید. با مطالعه کتاب، می توان شناخت کاملی از سختی ها و دشواری هایی که این افراد با آن دست به گریبانند، به دست آورد و شیوه های اجتناب از موقعیت هایی را آموخت که با لکنت همراهند، و با برخی از رایج ترین نظریه ها و شیوه های درمانی در این زمینه آشنا شد.

تشریح کلیه روش ها و شیوه ها و برنامه های درمانی موجود که این نویسنده پرتلاش در سراسر زندگانی پرفراز و نشیب خویش در جستجوی آنها سفرها و سختی های بسیاری را تحمل کرده، می تواند مردمان درد آشنا را از تکرار تجربه های طاقت فرسای او بی نیاز کند. در عین حال اشاره به نکته های بسیار ظریف و باریک از تدابیر درمانی موجود، بینش و اشراف بسیار ارزنده ای به درمانجویان و درمانگران در این زمینه به دست می دهد. این کتاب ضمناً سند تاریخی جامعی از وضع کنونی این ناراحتی در جهان است.

انتشارات رشد