تافته های جدا بافته
امتیازکاربران از 0 رای0

تافته های جدا بافته

  • وضعیت موجودی

    موجود

کتاب

نویسنده ملکم گِلَدوِل
مترجم مرجان فرجی
ناشر جوانه رشد
نوبت چاپ اول - تابستان 1400
تعداد صفحه 392
قطع رقعی
شابک 978-600-6716-95-4
  • قیمت نهایی

    ٧٠,٠٠٠ تومان

محصولات مشابه

کتاب «تافته های جدا بافته» داستان موفقیت افراد بزرگی است که بی گمان خواندن و پی بردن به علل و زمینه های موفقیت آنان، برای همه جذاب و گیرا است.

نویسنده در این کتاب نشان می دهد که موفقیت، به طور کامل با تلاش و زمان درهم آمیخته است. نکته ای که در سراسر کتاب، توجه آدمی را به خود جلب می کند این است که اگر مایلیم کاری را به شکل بهتری انجام دهیم باید ساعت های بیشتری را برای آن وقت بگذاریم.

مسئله مهم دیگری که در این کتاب به چشم می خورد این است که انسان محصول همان فرهنگی است که در آن زندگی می کند و فرهنگ نیز تاثیر بسزایی بر تمام جنبه های زندگی ما دارد. درست است که موفقیت به مجموعه ای از عوامل فرهنگی و زمینه ای، که از کنترل ما خارج است بستگی دارد اما آن چیزی که به طور کامل در اختیار ما قرار دارد و موفقیت ما را تضمین می کند، همانا میزان تلاش خود ما است. بنابراین در نهایت، ما مسئول موفقیت خود هستیم.

ما برای شناخت افراد موفق، بیش از اندازه بر هوش، بلندپروازی و ویژگی های شخصیتی آنان متمرکز می شویم. ولی نویسنده کتاب «تافته های جدابافته» استدلال می کند که باید به دنیای پیرامون افراد موفق - مانند فرهنگ، خانواده، نسل و تجربه های فردی آنان - توجه کنیم. با درک بهتر عواملی که باعث موفقیت می شود، باید بتوانیم افراد موفق بیشتری را پرورش دهیم.