تاب آوری زنان هفت گام برای افزایش تاب آوری زنان
امتیازکاربران از 1 رای5

تاب آوری زنان هفت گام برای افزایش تاب آوری زنان

  • وضعیت موجودی

    موجود

کتاب

نویسنده پاتریشیا اگورمن
مترجم دکتر محمدرضا مقدسی - عفت حیدری
ناشر جوانه رشد
نوبت چاپ اول - 1399
تعداد صفحه 356
قطع رقعی
شابک 978-600-6716-82-4
  • قیمت نهایی

    ٥٥,٠٠٠ تومان

تاب آوری واقعا چیست؟ تاب آوری همان طور که در فرهنگ آکسفورد تعریف شده است، توانایی بهبود سریع و سازگاری راحت با بدبیاری و آشفتگی یا تغییر است. تاب آوری موهبتی است که همه ی ما به طور نسبی از آن برخورداریم، گاهی اما به اندازه ای که می خواهیم، نیست، و گاهی هم لازم است که آن را پرورش دهیم. وقتی آگاهانه روی نقاط قوت و توازن درونی مان تمرکز می کنیم، طبیعتا راه حل های درونی را برای تعیین بهترین شیوه های عمل خود پیدا می کنیم. و متوجه می شویم که دارایی هایی را که اغلب نادیده می گیریم، به پرورش ویژگی دیگری منجر می شود که بزرگ تر از مجموع اجزای خود است و آن تاب آوری است.

جرئت و جسارت اساس و پایه ی تاب آوری است. تاب آوری یعنی توانایی یادگیری از درس های سخت زندگی و شناخت گام های مثبت با استفاده از منابع قدرتمند درونی، تاب آوری به معنای عمل کردن بر اساس توانمندی های خود است.

به نظر می رسد خریدن چنین کتابی (تاب آوری زنان) در زمینه ایجاد تاب آوری کمی برای زن قرن بیست و یکمی عجیب باشد. چون ظاهرا همه ی ما به نوعی تاب آور هستیم، این طور نیست؟ بنابراین ممکن است با خودتان بگویید که « خریدن کتابی درباره ی تاب آوری را آن قدرها لازم نمی دانم» اما این امر حقیقت ندارد.