غرقگی فرآیند درگیری انسان با زندگی برای به دست آوردن شادکامی
امتیازکاربران از 2 رای3.5

غرقگی فرآیند درگیری انسان با زندگی برای به دست آوردن شادکامی

  • وضعیت موجودی

    موجود

کتاب

نویسنده میهالی چیک سنت میهای
مترجم دکتر زهره قربانی
ناشر رشد
نوبت چاپ دوم - پاییز 1401
تعداد صفحه 400
قطع وزیری
شابک 978-600-351-079-1
  • قیمت نهایی

    ٢٠٠,٠٠٠ تومان

در کتاب غرقگی، خلاصه نتایج چند دهه پژوهش درباره جنبه های مثبت تجربه بشر -خشنودی، خلاقیت، یا فرایند درگیری کامل با زندگی که من آن را غرقگی نامیده ام برای عموم خوانندگان (نه تنها متخصصان) آورده شده است. انجام دادن چنین کاری تا حدی خطرناک است، زیرا فاصله گرفته از قیود نوشتن مطلب به شکل علمی، ممکن است موجب کم شدن دقت یا علاقه مفرط نویسنده به موضوع شود.

با این حال، کتابی که پیش رو دارید، کتاب عامه پسندی، که درباره شادکامی راهکارهای ساده و عملی ارائه می دهد، نیست. انجام دادن چنین کاری نا ممکن است، زیرا زندگی شاد چیزی است که منحصراً به دست هر فرد خلق می شود و نمی توان آن را از روی دستورالعمل دیگران کپی کرد.

بنابراین، کتاب غرقگی به جای پرداختن به دستورالعمل شادکامی، به بیان اصول کلی ای می پردازد که با به کار بردن آن ها می توان زندگی های کسالت بار و بی معنی را به زندگی هایی پر از شادمانی تبدیل کرد، به علاوه مثال هایی  از افرادی که از این اصول استفاده کرده اند، نیز در کتاب آورده شده است. قول نمی دهم که در صفحات این کتاب میانبرهای آسانی بیان شده باشد. اما برای افراد علاقه مند به موضوع اطلاعات کافی، که بر مبنای آن بتوانند از این نظریه به شکلی کاربردی استفاده کنند، وجود دارد.