رنگ آمیزی تصاویر ماندالا ابزاری برای کسب تعادل آرامش و تمرکز
امتیازکاربران از 4 رای2

رنگ آمیزی تصاویر ماندالا ابزاری برای کسب تعادل آرامش و تمرکز

  • وضعیت موجودی

    موجود

کتاب

نویسنده مارتی نوبل - آلبرتا هاچینسون
مترجم راحله گرجی
ناشر رشد
نوبت چاپ اول - 1396
تعداد صفحه 152
قطع رحلی
شابک 978-600-351-067-8
  • قیمت نهایی

    ٨٠,٠٠٠ تومان

دایره جزو ابتدایی ترین نمادهای شناخته شده بشر است که در زبان سانسکریت به آن ماندالا گفته می شود. ماندالاها در تمام مراحل رشد انسان و دوره های تاریخ بشر تجلی یافته اند، گویی در انسان کششی ذاتی به ترسیم این شکل هندسی وجود دارد. در مطالعات امروزی از زندگی انسان های اولیه، نمادهای کنده کاری شده ای روی دیوار غارها به ما معرفی می شود که نشان از کاربرد نقاشی های دایره واری دارد که ذهنمان آن ها را می پسندد.

این یافته ها، کارل یونگ را برانگیخت تا به مطالعه و بررسی نمادهای بشر در ادوار مختلف بپردازد. به اعتقاد او ماندالا نمادی عینی از کهن الگوی خود است که کشیدن و رنگ آمیزی آن ما را در مسیر خودشنسی، که به معنای کم شدن فاصله سطوح هشیار و ناهشیار روان انسان است، قرار می دهد.

بررسی پژوهش ها و مصاحبه های انجام شده با افراد، ثابت می کند که اغلب افراد بعد از رنگ آمیزی تصاویر ماندالا، آرامش و بهباشی عمیقی را تجربه می کنند. در واقع، می توان گفت که ذهن ما با کشیدن دایره آرام می شود.

استفاده از این کتاب را به همه کسانی که خواهان آرامش و سلامت روان هستند، پیشنهاد می کنیم. در واقع، کار با این کتاب به هیچ تخصصی نیاز ندارد، اما ممکن است به طرز چشم گیری آرام بخش و تقویت کننده باشد. ماندالا نه تنها موجب متمرکز شدن توجه می شود، بلکه ابراز خلاقیت مان را برای ما میسر می کند؛ چیزی که بیشتر ما در زندگی روزمره آن را به فراموشی سپرده ایم.