رگرسیون چندگانه در پژوهش های رفتاری
امتیازکاربران از 11 رای3.9

رگرسیون چندگانه در پژوهش های رفتاری

  • وضعیت موجودی

    موجود

کتاب

نویسنده الازر جی. پدهازر
مترجم دکتر علی دلاور - دکتر زهرا طباطبایی جبلی
ناشر رشد
نوبت چاپ اول - پاییز 1401
تعداد صفحه 880
قطع رحلی
شابک 978-600-351-188-0
  • قیمت نهایی

    ٥٠٠,٠٠٠ تومان

محصولات مشابه

کتاب رگرسیون چندگانه در پژوهش های رفتاری نوشته الازر پدهازر، یکی از صاحب نظران برجسته روان سنجی و آمارشناسان دنیا، راهنمای جامع و کاملی درباره رگرسیون و گستره آن به منزله یکی از اساسی ترین روش های مورد استفاده در بررسی ها و پژوهش های روان شناسی و نیز در مدل سازی و نظریه پردازی در حوزه های علوم اجتماعی و انسانی است. نویسنده ضمن تشریح رگرسیون و فلسفه زیربنایی آن به انواع شیوه های رگرسیون و معادلات زیرساختی آن ها می پردازد، الگوهای ریاضیاتی و محاسباتی مربوط را توضیح می دهد، و سازوکارهای استفاده از هر روش را توصیف می کند.

امروزه با وجود فن آوری های نوین رایانه ای و نرم افزارهای جامع آماری، پژوهشگران برای استفاده از روش های آماری و تحلیل داده ها، کمتر بار تلاش های خسته کننده گذشته را بر دوش می کشند. هر محقق و پژوهنده ای و به ویژه هر روان شناسی به درک مفاهیم آماری برای نتیجه گیری های علمی از یافته های آماری نیاز دارد. در این زمینه آثاری همچون کتاب حاضر که در آن به اساسی ترین اصول و روش های نظریه سازی و مفهوم پردازی ها به طور مفصل پرداخته شده و توسط یکی از سرآمدان حوزه مرتبط تالیف شده است همچنان ضروری و بدون جایگزین هستند.

در این کتاب رویکرد تحلیل داده ها در رگرسیون چندگانه در پیش گرفته شده است، طراحی و تحلیل به صورت یکپارچه عرضه و بر یادگیری توسط مثال تاکید می شود.