روان شناسی سلامت درک رابطه ذهن و بدن
امتیازکاربران از 0 رای0

روان شناسی سلامت درک رابطه ذهن و بدن

  • وضعیت موجودی

    موجود

کتاب

نویسنده کترین ای. سندرسن
مترجم دکتر فرهاد جمهری - دکتر شیدا سوداگر - دکتر فرحناز مسچی - دکتر افسانه صبحی - دکتر علی اکبر ثمری - دکتر محمدحسین بیاضی - دکتر هامایاک آوادیس یانس
ناشر رشد
نوبت چاپ اول - بهار 1401
تعداد صفحه 676
قطع رحلی
شابک 978-600-351-178-1
  • قیمت نهایی

    ٣٠٠,٠٠٠ تومان

کتاب «روان شناسی سلامت» «درک رابطه ذهن و بدن» درس نامه ای است که تحقیق جامعی درباره موضوعات روان شناسی سلامت ارائه می شود؛ ارتباط مستحکم و روشنی بین علم و دنیای واقعی ایجاد می کند؛ بر شرح مبانی علمی این رشته و فرایندهای زیربنایی آن تأکید ویژه ای دارد، و مداخله های درمانی برای جلوگیری از رفتارهای ناسالم ارائه می دهد.

مفاهیم و شواهد متنوعی از دیدگاه های گوناگون بر غنای این کار افزوده است. آوردن طیف گسترده ای از رویکردها و روش ها در روان شناسی سلامت باعث می شود به درک جامعی از روابط بین ذهن و جسم برسیم. در بررسی مسائل و معضلات این حوزه به جدیدترین تحولات دنیا هم توجه شده است.

مسئله این است که چگونه حالت های روحی و روانی به انحای مختلف بر سلامت جس تأثیر می گذارند و عوامل روانی چگونه در رفتارهای گوناگون انسان مثلاً مراقبت های بهداشتی، بیماری و برخورد با بیماری مؤثر است.

ویراست سوم این کتاب از هر حیث تغییرات اساسی داشته است و مطالب جامع تر و به روزتر و نیز همسو با جدیدترین نظریات، پژوهش ها و پیشرفت های روان شناسی سلامت در حوزه های مختلف را هم شامل می شود. برنامه آموزشی دانشجومحور از جمله مزایای کتاب حاضر است.