روان شناسی سازمانی با رویکرد علمی کاربردی
امتیازکاربران از 2 رای3.5

روان شناسی سازمانی با رویکرد علمی کاربردی

  • وضعیت موجودی

    موجود

کتاب

نویسنده استیوام . جمس - توماس دبلیو. بریت
مترجم دکتر عبدالزهرا نعامی - دکتر صالحه پیریایی - دکتر هاجر براتی
ناشر رشد
نوبت چاپ اول - زمستان 1400
تعداد صفحه 976
قطع وزیری
شابک 978-600-351-168-2
  • قیمت نهایی

    ٢٥٠,٠٠٠ تومان

حجم روزافزون دانش تولید شده در رشته روان شناسی صنعتی و سازمانی باعث شده است تا این رشته به دو شاخه مجزا تقسیم و شاخه مستقلی با عنوان روان شناسی سازمانی به وجود آید. در روان شناسی سازمانی به بررسی و تولید دانش لازم برای فهم و درک هر چه بهتر سازه ها و فرایندهای سازمانی به منظور افزایش عملکرد کارکنان و سودمندی سازمان می پردازند. 

امروزه روان شناسی سازمانی در کنار روان شناسی صنعتی نقش بسیار مهمی در کمک به سازمان ها برای افزایش کارایی و اثربخشی کارکنان دارد. اگرچه روان شناسی صنعتی نقش مهمی در گزینش و آموزش کارکنان دارد، با این حال بدون در نظر گرفتن موضوعات مطرح در روان شناسی سازمانی از جمله رهبری، روان شناسی بهداشت حرفه ای، شیوه های اجتماعی سازی، تیم ها و گروه ها، عملکرد شغلی، فرهنگ سازمانی و بالندگی سازمانی، امکان ایجاد شرایط مناسب برای کارکنان فراهم نمی شود.

جِکس و بریت نویسندگان کتاب «روان شناسی سازمانی» از یک طرف با طرح آموزش مهارت های مناسب به کارکنان از جمله مهارت های برقراری ارتباط اثربخش، شیوه های حل تعارض و نیز مدیریت فشار، آن ها را برای کار اثربخش آماده می کند و از طرف دیگر با ارائه ی پیشنهادهای حاصل از علوم رفتاری به ویژه روان شناسی، مانند ایجاد تغییرات مناسب در فرهنگ سازمانی، شرایط رهبری، تیم ها و گروه ها سعی در فراهم آوردن محیط سازمانی مناسب برای کارکنان دارند تا بتوانند از حداکثر توانمندی های خود برای پیشبرد اهداف سازمانی بهره جویند.