واقعیت درمانی نوین
امتیازکاربران از 0 رای0

واقعیت درمانی نوین

  • وضعیت موجودی

    موجود

کتاب

نویسنده ویلیام گلاسر
مترجم علیرضا کاربخش
ناشر رسا
نوبت چاپ اول - 1394
تعداد صفحه 320
قطع رقعی
شابک 978-964-317-879-6
  • قیمت نهایی

    ٤٥,٠٠٠ تومان

یکی از تفاوت های اساسی میان واقعیت درمانی و دیگر رویکردهای درمانی این است که در واقعیت درمانی، آموزش نظریه انتخاب به مراجعین، بخشی از روند درمان به شمار می رود. در این کتاب، تلاش من این است که به شما نشان دهم که چگونه ما چنین کاری را انجام می دهیم. بازخوردهایی که تاکنون از خوانندگان این کتاب به دست آمده، موجب شده که من باور کنم که آنها آموخته اند که چگونه با استفاده از نظریه انتخاب به حفظ و تقویت روابط خود با افراد مهم زندگی خود بپردازند.

در بسیاری از مشاوره ها هنگامی که مراجع به دیدار خود با مشاور پایان می دهد، مشاوره پایان می یابد، اما در واقعیت درمانی، تا زمانی که مراجعین به استفاده از نظریه انتخاب که در جریان مشاوره آن را آموخته اند، ادامه می دهند، درمان آنها همچنان ادامه خواهد یافت.

هدف مداوم واقعیت درمانی، خلق یک رابطه مبتنی بر نظریه انتخاب بین مراجع و درمانگر است. مراجعین از طریق تجربه این رابطه رضایت بخش می توانند چیزهای زیادی درباره نحوه اصلاح روابط مشکل زای خود که آنها را به سمت مشاور سوق داده است، بیاموزند.

آنچه شما در هر فصل از این کتاب خواهید دید، رویکرد کنونی من در واقعیت درمانی است. در حال حاضر، معمولاً من این نوع آموزش را با فرایند درمان به گونه ای گره می زنم که مراجعین هیچ گاه متوجه این آموزش غیرمستقیم نمی شوند. اما اگر احساس کنم یک نوضیح رسمی از این نظریه برای شان سودمند واقع خواهد شد، اقدام به این کار نیز می کنم.

«برگرفته از متن کتاب»