خانواده درمانی 100 نکته، 100 تکنیک
امتیازکاربران از 0 رای0

خانواده درمانی 100 نکته، 100 تکنیک

  • وضعیت موجودی

    موجود

کتاب

نویسنده مارک ریوت، ادی استریت
مترجم محمد تقی بحرینی
ناشر ارجمند
نوبت چاپ اول - 1393
تعداد صفحه 288
قطع وزیری
شابک 978-600-200-336-2
  • قیمت نهایی

    ١٥,٠٠٠ تومان

کتاب حاضر، نظریه های مهم بنیادی و تکنیک های خانواده درمانی ر تشریح کرده و سعی نموده توازنی در هر دو مفهوم عملی و نظری برقرار سازد. این کتاب، منبع بسیار با ارزشی برای روان درمانگران و مشاوران در کار و آموزش است و علاوه بر خانواده درمانگران، برای دیگر متخصصان بهداشت روان که با خانواده کار می کنند (متخصصان در بخش خدمات انسانی، مددکاران اجتماعی، روان شناسان، روان درمانگران و مشاوران سازمانی) نیز جذاب خواهد بود. کتاب در بخش های 2، 10 و 11 بیشتر به مباحث نظری پرداخته، و در بخش های 3، 4 و 5 هسته مهارت های خانواده درمانی را در بر گرفته است. بخش 6 تکنیک های ویژه ای را که بنیان آنها در شاخه و مکاتب خاص خانواده درمانی است تشریح می کند، و در بخش های 8 و 9، به سبب اینکه خانواده درمانی مهارتی است مربوط به امور درمانی، بر نکات مرتبط به خود درمانگر و مشکلات پیش رو در خانواده درمانی تمرکز کرده است.

مارک ریوت، پزشک بالینی، خانواده درمانگر و مربی ارشد و مدیر آموزش خانواده درمانی در دانشگاه بریستول است. او در حال حاضر سردبیر مجله خانواده درمانی است.

ادی استریت مشاور و روان شناس بالینی بیشتر پیشینه تخصصی خود را در NHS (سازمان خدمات بهداشت عمومی) و بخش خدمات بهداشت روان کودکان و نوجوانان سپری کرده است.

او سردبیر پیشین مجله خانواده درمانی است و در موضوع خانواده درمانی کتاب های بسیاری منتشر کرده است.